„Tajemnice ludowego kufra”- nowa gra planszowa Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ma przyjemność przedstawić swoją najnowszą propozycję wydawniczą – grę planszową „Tajemnice Ludowego Kufra”! Gra jest doskonałą okazją do poznania różnorodności i piękna polskich strojów ludowych, dodatkowo rozwija spostrzegawczość i refleks. „Tajemnice Ludowego Kufra” to idealna propozycja rozrywki dla całej rodziny! Gwarantujemy godziny zabawy, niezależnie od wieku graczy.

Celem gry jest prawidłowe ułożenie postaci poprzez dopasowanie ich strojów. Na ilustracjach znajdują się wizerunki dziewcząt i chłopców, dumnie noszących prawdziwe skarby dziewięciu wybranych regionów, czyli stroje biłgorajski, biskupiański, cieszyński, krakowski zachodni, kujawski, kurpiowski z Puszczy Zielonej, łowicki, podhalański oraz wilanowski z Urzecza. To prawdziwa podróż dookoła Polski!

Kabotek, tybetka, kryza, westka… Brzmi egzotycznie? Dzięki nowej grze Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi „Tajemnice Ludowego Kufra” dowiecie się co kryje się za tymi określeniami i nie tylko! Do gry dołączona jest książeczka z atrakcyjnymi opisami
i ciekawostkami dotyczącymi strojów ludowych oraz regionów, z których pochodzą.

Zapraszamy do zgłębiania fascynującego świata kultury ludowej poprzez zabawę!

Informacje o możliwości zakupu: https://nikidw.edu.pl/sklep/

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.
Powiększ obraz: Plakat gry

Plakat gry "Tajemnice ludowego kufra"