Zajęcia biblioteczne dla dzieci

27.04.2023 roku w naszej bibliotece gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Stróżewie oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy.

Dzieci ze szkoły w Stróżewie uczestniczyły w zajęciach z zakresu biblioterapii. Po wstępie i utkaniu symbolicznej pajęczej sieci, która pozwoliła zintegrować grupę, dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej o pajączku z książki Marii Molickiej pt. „Bajkoterapia. O lękach dzieci i nowej metodzie terapii”. Po jej przeczytaniu, dyskutowaliśmy o empatii, emocjach, kształtowaniu akceptacji i samoakceptacji oraz radzeniu sobie w sytuacjach stresowych. Ponadto dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie w kalambury oraz wykonały piękną pracę plastyczną.

Zajęcia z młodszą grupą dzieci, która przyjechała do nas ze szkoły w Kamienicy wysłuchała fragmentów książki autorstwa Justyny Bednarek – „Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek” , a dzieci po wysłuchaniu bajki i żywej dyskusji o jej treści wykonały przepiękne i kreatywne prace plastyczne. Zajęcia miały za zadanie pomóc dzieciom rozwinąć zainteresowania czytelnicze i umiejętności uważnego słuchania oraz pobudzić ich wyobraźnie i twórcze myślenie.

Bardzo dziękujemy dzieciom i ich nauczycielom za udział w zajęciach i zapraszamy ponownie.