Bibliotekarze powiatu płońskiego w Płocku

W środę 19.czerwca, na zaproszenie Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku, wspólnie z koleżankami z bibliotek powiatu płońskiego, brałyśmy udział w wyjeździe do Płocka.

Pierwsza część wyjazdu obejmowała odwiedziny Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w którym zostałyśmy oprowadzone po wystawie „Secesja”, która wprowadza w klimat tego stylu sztuki i podkreśla jej dekoracyjność.

W drugiej części udałyśmy się do Biblioteki im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego, gdzie Pani mgr Agnieszka Ciechomska opowiedziała nam o działalności biblioteki oraz zaprezentowała kilka z najciekawszych zbiorów.

Bardzo dziękujemy Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku za zaproszenie. Odwiedzone miejsca zrobiły na nas ogromne wrażenie. Chłonęłyśmy wiedzę z historii, oglądania przepięknych eksponatów i fascynujących zbiorów bibliotecznych.