Dotacja Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach otrzymała w 2023 roku dofinansowanie w wysokości 2208,00 zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025 2.0”.

To już kolejna dotacja na zakup nowości wydawniczych w tym roku . Łącznie na ten cel pozyskaliśmy kwotę 9208,00 zł.

W ramach realizacji zadania do biblioteki trafią nowości wydawnicze w postaci książek i audiobooków.

Program Narodowego Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności  zbiorów.

Jak czytamy na stronie Biblioteki Narodowej: „Budżet NPRCz 2.0 to ponad miliard złotych na wspieranie rozwoju czytelnictwa poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Jest kontynuacją programu z lat 2016–2020.”

Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek inwestycji 1.1 w ramach NPRCz 2.0

„Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.