Ze sztuką Ci do twarzy

– zajęcia biblioteczne dla uczniów III klasy Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy.

22. listopada 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Załuskach odbyły się zajęcia biblioteczne, w której uczestniczyli uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy.

Celem zajęć było wprowadzenie do historii sztuki, zainteresowanie dzieci sztuką współczesną oraz metodami i formami plastycznymi.

Dzieci dowiedziały się co to jest kubizm i poznały postać hiszpańskiego artysty – Pabla Picassa.

Korzystając z gry „Wyrzuć Picassa”, która polega na rzucaniu kostką i w zależności od ilości wyrzuconych oczek rysowaniu odpowiadającej im części twarzy, dzieci stworzyły portrety w duchu twórczości Picassa.

Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Iwanowskiej oraz uczniom za udział w zajęciach oraz miło i kreatywnie spędzony czas.