Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach oraz Wójt Gminy Załuski serdecznie zapraszają na tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, które odbędzie się w czwartek, 12.09.2024 w godzinach od 9:00 do 11:00 w Urzędzie Gminy Załuski.

W tym roku wspólnie odczytamy fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego, który jest krytycznym głosem autora w dyskusji na temat przyczyn upadku powstania listopadowego.

Zapraszamy do zapisów osoby, które są chętne do oczytania fragmentu utworu.

Zapisy odbywają się osobiście w bibliotece oraz telefonicznie pod numerem (23) 661 90 13 w. 117.

Chętnych do posłuchania jak inni czytają arcydzieło polskiego romantyzmu, zachęcamy do zabrania ze sobą własnego egzemplarza dramatu, na której będą mogli odbić pamiątkowa pieczęć tegorocznej edycji wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!