Dotacja od Biblioteki Narodowej na zakup nowości bibliotecznych dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Załuskach

Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach otrzymała w 2024 roku dofinansowanie w wysokości 9154,00 zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025 2.0”.

W ramach realizacji zadania do biblioteki trafią nowości wydawnicze w postaci książek i audiobooków.

Program Narodowego Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności  zbiorów.

Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek inwestycji 1.1 w ramach NPRCz 2.0

„Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.